Щоосені, прибираючи біля своїх будинків листя та суху траву, люди їх підпалюють. Дим, який виділяється під час горіння, призводить до шкідливих наслідків для навколишнього середовища. Лікарі попереджають про ризики для здоров’я, а екологи б’ють на сполох: це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин.
Тому з метою запобігання паління листя та сухої трави для учнів 6 класу Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено бесіду «Чому не можна спалювати сухе листя.».
Дітям було пояснено, що зелені насадження є не тільки “легенями” планети, киснем, яким дихає все живе на ній. Вони також виконують важливу роль біологічного фільтру, який очищує навколишнє середовище. Листя поглинає такі забруднювачі як сірчистий, вуглекислий гази, токсичні метали – свинець, мідь, кобальт, цинк, марганець, залізо та ін. Внаслідок відкритого спалювання листя в навколишнє середовище вивільняються часточки твердих речовин, що згоріли, та вуглеводні, в яких містяться отруйні та канцерогенні для людини компоненти. Але найголовніше те, що цими шкідливими речовинами дихаємо ми з вами!
Альтернативою спалюванню листя є його компостування. Компост може стати у великій пригоді в господарстві. Його можна використовувати як високоякісне органічне добриво в саду та на городі для підживлення ґрунту і підвищення його родючості.