19 лютого екологічна спільнота відзначала Всесвітній день захисту морських ссавців або День китів (World Whale and Dolphin Day).
Ця екологічна дата вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців та різних інших живих істот, що мешкають в морях і океанах нашої планети.
Цей День був заснований у 1986 році, коли силу набрав чинності мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК) (International Whaling Commission, IWC).
День захисту морських ссавців — це привернення уваги громадськості, представників влади і всього людства до питань захисту цього унікального виду тварин і взагалі всіх морських ссавців, яких до тепер на нашій планеті збереглися всього 119 видів.
В Україні це свято можна назвати днем захисту дельфінів, адже вони є єдиними представниками морських ссавців, які живуть у наших солоних водах. Раніше в Чорному морі жив тюлень-чернець, та востаннє його бачили 15 років тому. У Чорному і Азовському морях є три види дельфінів: афаліни, білобочки та азовки. Маса найбільших з них – афалін – досягає 300 кг, а «маленьких» азовок – не перевищує 100 кг. Усі три види занесено до Червоної книги України, а також Міжнародного Червоного списку.
З початком війни під загрозою опинилися всі живі організми, які є в морі . Наймасовішу за останні десять років загибель морських ссавців фіксують вчені не тільки України, а і причорноморських країн Румунії, Болгарії та Туреччині, що робить проблему не лише українською, а міжнародною. За попередніми підрахунками, за період бойових дій в Україні загинуло понад 50 тисяч дельфінів. Це п’ята частина від усіх дельфінів Чорного моря і відновити їх кількість буде дуже складно.