Всесвітній день захисту морських ссавців

??19 лютого екологічна спільнота відзначала Всесвітній день захисту морських ссавців або День китів (World Whale and Dolphin Day).
?Ця екологічна дата вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців та різних інших живих істот, що мешкають в морях і океанах нашої планети.
?Цей День був заснований у 1986 році, коли силу набрав чинності мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК) (International Whaling Commission, IWC).
??День захисту морських ссавців — це привернення уваги громадськості, представників влади і всього людства до питань захисту цього унікального виду тварин і взагалі всіх морських ссавців, яких до тепер на нашій планеті збереглися всього 119 видів.
??В Україні це свято можна назвати днем захисту дельфінів, адже вони є єдиними представниками морських ссавців, які живуть у наших солоних водах. Раніше в Чорному морі жив тюлень-чернець, та востаннє його бачили 15 років тому. У Чорному і Азовському морях є три види дельфінів: афаліни, білобочки та азовки. Маса найбільших з них – афалін – досягає 300 кг, а «маленьких» азовок – не перевищує 100 кг. Усі три види занесено до Червоної книги України, а також Міжнародного Червоного списку.
?З початком війни під загрозою опинилися всі живі організми, які є в морі . Наймасовішу за останні десять років загибель морських ссавців фіксують вчені не тільки України, а і причорноморських країн Румунії, Болгарії та Туреччині, що робить проблему не лише українською, а міжнародною. За попередніми підрахунками, за період бойових дій в Україні загинуло понад 50 тисяч дельфінів. Це п’ята частина від усіх дельфінів Чорного моря і відновити їх кількість буде дуже складно.

Останні новини

  • Сьогодні екоосвітяни природного заповідника «Єланецький степ»...
    Читати далі...

Мапа Google