В ПЗ «Єланецький степ» виявлено нові гніздуючі види птахів

В ПЗ «Єланецький степ» виявлено нові гніздуючі види птахів

Для заповідника відомо 72 види птахів гніздової фауни, для 10 з яких гніздування лише припускалось. Під час досліджень у гніздовий період 2015-2016 р. нами виявлено 52 види, з яких 4 є новими.

Пара лунів очеретяних загніздилась у 2016 р. на ставу в балці Роза. Тут же виявлено за голосом погонича малого. В 2015 р. дрімлюга токував біля дубового ліску, а в 2016 р. кілька птахів токували і полювали в балці біля єгерського будинку. В 2015 р. кілька вівсянок звичайних токували в дубовому ліску на кордоні з заповідником, а в 2016 співаючого птаха виявлено в акацієвому ліску в балці Прусаковій.

Нові види представлені двома водно-болотяними видами – лунь очеретяний та погонич малий і 2 деревно-чагарниковими – дрімлюга та вівсянка звичайна. Гніздування їх раніше було відоме лише на прилеглій території.

Під час досліджень також спостерігали 5 видів птахів внесених до Червоної книги України: сова — совка та канюк степовий (гніздяться), лунь лучний, підорлик малий та сиворакша (кочові). Їх знаходили в заповіднику і раніше.

 

К. Редінов, І. Моісєєв

Останні новини

Мапа Google