Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки, а також випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують із степовими ділянками та лісовими масивами. Часто відпочинок на природі, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.
Пам’ятайте: порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей і тварин.
Підпал сухої рослинності є злочином проти довкілля. Самовільне випалювання рослинності на сільськогосподарських землях, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах загрожує штрафом:
до 6 120 гривень для громадян;
до 21 420 гривень для посадових осіб.
Також за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні на сільськогосподарських землях передбачено.
штраф від 91 800 до 153 000 гривень.
Окрім того, з червня місяця вступить в дію Закон України № 1259-IX, який покликаний захистити від пожеж торфовища, землі лісового та водного фонду. Документ передбачає заборону випалювання сухої рослинності у прибережних смугах уздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах зайнятих лісами, а також на шляхах міграції тварин.
Ще одна важлива норма яка впроваджується: за випалювання рослинності на вищезгаданих територіях відповідальність нестимуть не лише власники земельних ділянок, а й орендарі.