Міжнародний день біорізноманіття

У 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття Генеральна Асамблея ООН на 55-й сесії проголосила  22 травня Міжнародним днем біорізноманіття. Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблем безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни.

Наше життя тісно переплітається з біорізноманіттям планети.  Біорізноманіття – основа життя на Землі та добробуту людини. Багато секторів економіки залежать від біорізноманіття та екосистемних функцій і послуг. Дотепер біорізноманіття представляє базу для розвитку більшості галузей промисловості. Виробництво продуктів харчування здебільшого залежить від біорізноманіття та послуг, які надають нам екосистеми. Біорізноманіття та екосистеми забезпечують нас найнеобхіднішим для здоров’я — чистим повітрям, чистою водою і продовольством. Біорізноманіття є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Кожно року  на території  заповідника реалізуються активні заходи, приурочені до Міжнародного Дня біорізноманіття. Тож і на цей раз творчими силами працівників наукового відділу організовано акції по благоустрою туристичних маршрутів, підготовлено низку тематичних лекцій та уроків зі школярами.  Підготовлено  буклети і листіви та розповсюдження їх поміж мешканців Єланеччини  та її гостей.

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття сприяє підвищенню поінформованості про роль навколишнього світу для благополуччя людини та необхідності дій щодо його збереження.

 

Останні новини

Мапа Google