У 2017 році за участі працівників Мінприроди, співробітників обласних екологічних департаментів Луганщини і Донеччини, експертів з охорони природи та працівників степових заповідників відбувся Міжрегіональний науково-практичний семінар «Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей». Для популяризації степів учасники семінару запланували запровадити державне свято «День степу» (http://surl.li/uxyx).
Не зважаючи на важливість і актуальність ініціативи, сьогодні ця дата не є офіційною через відсутність відповідного рішення з боку Адміністрації Президента України. За задумом День степу мав би проводитися в останній тиждень травня. (http://www.krampark.com/2020/05/30/30-travnya-den-stepu).
Проблема збереження степів у реаліях сьогодення гостра і болюча як ніколи. Фахівці попереджають, що знищення степів та лук призводить до зміни клімату, висихання річок, зниження родючості земель, зникнення сотень унікальних видів тварин та рослин. Остаточна втрата цих екосистем назавжди змінить життя українців. Щоденне збільшення частки ріллі на місці дикої природи матиме нищівні економічні та соціальні наслідки та перетворить південь України на пустелю. А в умовах сучасного клімату від степу до пустелі – один крок! (https://necu.org.ua/zberezhemo-ukrayinski-stepy).
Природний заповідник «Єланецький степ» — це найбільша ділянка цілинного степу у Північно-Західному Причорномор’ї. Серед безмежних аграрних угідь – це оаза живої природи, де мальовничі балки та рівнини є домівкою для безлічі представників рослинного і тваринного світу. Це приклад того, як виглядає справжній степ і яким його зможуть бачити наступні покоління.
Заради майбутнього вкрай необхідно зберегти всі залишки нерозораних ділянок, ярів, балок. Долучайтеся до боротьби за збереження степів і луків, усіх клаптиків природного середовища, без них наше існування під загрозою!