БЕРЕЖІТЬ ЗАПОВІДНИК ВІД ПОЖЕЖ!

78b46e98bae2c9c30f9b5a25c47e7ed9

З настанням жаркої пори року виникає загроза виникнення пожежі в природному заповіднику «Єланецький степ».

ПЗ «Єланецький степ» створений для збереження  в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони природних комплексів, вивчення природних процесів і явищ що відбуваються в них, ефективного використання природних ресурсів та екологічної безпеки.

На території заповідника перебуває безліч видів представників рослинного та тваринного світу, які занесені Червоної книги України. Основною загрозою для їх існування є   пожежа.

Степові пожежі можуть виникати в посушливий період року коли температурний режим перевищує 400  і рослинний покрив перейде в стадію висихання.При сильному вітрі, такіпожежірозповсюджуються на великуплощу.

Основними причинами  виникнення пожеж в заповіднику є:

  • необережне поводження з вогнем при виконанні польових робіт на землях, шо межують із заповідником (випалювання стерні зернових, решток соняшника, при обробці ґрунту);
  • випалювання сухої рослинності на прилеглих пасовищах;
  • недотримання правил пожежної безпеки (розведення вогнищ поблизу території заповідника, несправна вихлопна система, викинутий недопалок);
  • навмисний підпал.

Пожежі можуть викликати загибель та ураження тварин та рослин, руйнувати місця проживання та гніздування, нанести серйозну шкоду степовим екологічним системам.

У зв’язку з цим адміністрація природного заповідника «Єланецький степ»  звертається до населення Єланецького, Новоодеського районів та відвідувачів заповідника з суворим застереженням — дотримуйтесь правил пожежної безпеки.    Винні у скоєнні пожежі на території заповідника  будуть притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства.

 

Шановні громадяни при  виявлені Вами пожежі в заповіднику, або прилеглих територіях  потрібно негайно сповістити адміністрацію заповідника за тел. (05159) 9-72-14 та службу порятунку за телефоном  «101».

Останні новини

Мапа Google