Щорічно відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Саме 2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран) була підписана конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення, головним чином як місця масового розмноження та сезонних концентрацій водоплавних птахів. Кожна країна повинна для цього переліку надати хоча б одну територію. Україна приєдналась до цієї Конвенції у 1996 році. Зараз цей список налічує 1162 водно-болотних комплекса загальною площею майже 80 млн. км2.
Що таке водно-болотні угіддя? Згідно з визначенням Рамсарської конвенції, ВБУ( або ветланди — від англ. вологе, мокре місце) – це райони мілководдя, боліт, торф’яників; водоймища природні або штучні, постійні або тимчасові, стоячі або протічні, прісні, солені, а також морські акваторії, глибина яких на перевищує 6 метрів під час відливів.
4% території України вкриті річками, озерами і водосховищами, ще 1,6% — болота. Крім того, в нашій країні є морські акваторії, які відіграють важливу роль для мігруючих птахів загальною площею 650 тис. га .
З цієї нагоди провідним фахівцем з екологічної освіти Драчук Яною Іванівною для дітей Калинівського ДНЗ «Світлячок» було проведено заняття на тему «Підводне царство».
Діти дізнались, що таке водно-болотні угіддя та із задоволенням задоволенням виліпили морських жителів.