21 березня – Всесвітній день лісів!

??21 березня – Всесвітній день лісів.
?Ліси називають «легенями планети»: вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ліс – середовище існування приблизно 3/4 усіх видів рослин, тварин і грибів, що є на нашій планеті. Ліс є частиною культурно-історичного середовища, під впливом якого формуються культура і звичаї цілих народів, ліс – джерело роботи та матеріального благополуччя значної частини населення. Ліс забезпечує деревиною і продуктами її переробки, харчовими і лікарськими ресурсами та іншими матеріальними цінностями.
?Цю традицію було започатковано в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, на яких було обговорено важливість вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісів, яка одразу ж була підтримана Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
?Всесвітній день лісів пов’язаний з діяльністю щодо посадки лісів та висвітлення важливості збільшення кількості зелених насаджень. Цей день відзначається урядами та міжнародними організаціями для визначення плану збереження лісів
?Цікаво знати:
?Лише 82% усіх вирубаних у світі лісів відновлюються при¬родним шляхом або за участі людини. Кожного року планета безповоротно втрачає 95 млн дерев.
?Щоб урятувати від вирубування одне дерево, необхідно зібрати для вторинної переробки близько 80 кг паперу.
?Кожної секунди Земля втрачає 1,5 га недоторканого лісу – своїх природних легенів, місця існування величезної кількості живих організмів.
?Впродовж життєвого циклу людина використовує близько 100 м3 деревини – це невеликий гай.
?Для виготовлення одного листа паперу формату А4 потрібно від 13 до 21 г якісної де¬ревини, а для однієї книги – близько 5 кг деревної сировини.
?За годину гектар лісу поглинає стільки вуглекислого газу, скільки за годину видихають 200 людей.
?Найвище дерево планети – секвойя вічнозелена на імʼя «Гіперіон» має висоту 115,61 м і росте у національному парку Редвуд на півночі Каліфорнії.
?Найбільшим живим організмом на Землі є секвойядендрон гігантський «Генерал Шерман» (General Sherman) у Національному парку «Секвойя», в горах Сьєрра-Невада (Sierra Nevada, California) у США.

Останні новини

Мапа Google