????Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі.
???? Початок весни відкриває сезон пожежонебезпечного періоду, під час якого масово виникають пожежі. Це поширене явище у степових екосистемах, боротися з ним дуже важко. І першопричина цьому – не природні чинники, а людська бездумність, безвідповідальність та злочинна недбалість.
???? Пожежа – неконтрольований процес горіння, що стихійно розповсюджується в природному середовищі та створює небезпеку для людей і завдає шкоду навколишньому середовищу.

???? Природний заповідник «Єланецький степ» теж потерпає від пожеж. За останню декаду березня 2024 року ліквідовано два масштабних займання на території Єланецького ПНДВ. ???? Природні фактори загоряння малоймовірні, вірогідно причиною виникнення пожеж є навмисні підпали. ???? Заповідник «Єланецький степ» є зразком природної первозданної краси і неповторності, це найбільша у Північно-Західному Причорномор’ї ділянка цілинного степу. Тут налічується біля 900 видів рослин, із них 29 занесені до Червоної книги України.
‼ Від вогню на території заповідника понищені понад 120 га заповідних земель.
???? Ми можемо тільки приблизно оцінити кількість знищених степових рослин, занесених до Червоної книги України, що зростали на ділянці, перетвореній у згарище. Сума збитків, нанесених заповіднїй території «Єланецького степу» внаслідок пожеж встановлюється. Наразі зібрано відповідні дані та матеріали про наслідки пожеж направлені до поліції та екологічної інспекції.

???? Регулярні підпали призводять до втрати біорізноманіття та порушують природну рівновагу. Пожежі смертельно небезпечні для флори та представників фауни, які живуть у степу, шкодять довкіллю, забруднюючи атмосферу. У вогні гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах, а земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.
‼ Важливо знати, що відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:

— для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);
— для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).
Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, складає:
— для громадян: 360-720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн.);
— для посадових осіб: 1260 – 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн.).
‼ Пам’ятайте, під час війни підпали сухостою можуть прирівнюватися до акту диверсій.
???????? Не паліть степ, бережіть своє життя, здоров’я та природу!

Останні новини

Мапа Google