? 19 грудня відзначається День вічнозелених рослин.
✅ Свято започатковане задля збереження рослин, що з приходом зими не скидають листя та можуть бути зеленими впродовж року і милувати око всіма відтінками зеленого, який впливає на людину заспокіливо.
?? До вічнозелених рослин належать не тільки хвойні, а й кактуси, чагарники (лавровишня, самшит), квітучі рододендрони та вереси, юкки і магонії, а ще багато-багато тропічних рослин, що живуть на наших з вами підвіконнях та здавна використовуються для озеленення парків, скверів, вулиць та присадибних ділянок.
? Хвойні відіграють велику роль в утворенні ландшафтів Землі. Майже 95% лісів земної кулі складаються або лише з хвойних або є мішаними. У північній півкулі на величезних просторах ростуть хвойні ліси, утворені з різних видів сосни, ялиці, ялини, модрини, ялівцю тощо.
✅ Практичне значення сучасних хвойних дуже велике. Вони дають цінну деревину, що має широке і практичне застосування. Деревина хвойних – цінна сировинна для хімічної промисловості. З неї добувають скипидар, метиловий і етиловий спирт, оцтову кислоту, дубильні речовини, камфору, ацетон і багато інших продуктів, що йдуть на виготовлення різних предметів господарського культурного і побутового призначення.
? Також, такі хвойні, як ялина і сосна є атрибутом Нового року.
‼ Щороку, екологи закликають викорисовувати штучні дерева, але потит на них все ще великий, тому вічнозелені дерева потребують охорони
?? Ми всі сьогодні несемо відповідальність за природу перед нащадками. Тому потрібно зберігати, охороняти, збільшувати лісові багатства. А щедра природа віддячить нам сторицею.
 

Останні новини

  • Сьогодні екоосвітяни природного заповідника «Єланецький степ»...
    Читати далі...

Мапа Google