17 липня — День народження природного заповідника «Єланецький степ»!

?17- особлива дата для природного заповідника «Єланецький степ»!
? З метою збереження в природному стані ландшафтів степової зони Правобережної України з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне, естетичне та наукове значення, указом Президента України від 17 липня 1996 року N 575/96 «Про створення природного заповідника «Єланецький степ»
створено на території Єланецького та Новоодеського районів Миколаївської області природний заповідник «Єланецький степ», а 17 травня 2016 року Указом Президента України № 214 «Про зміну меж території природного заповідника «Єланецький степ» , площа природного заповідника «Єланецький степ» була збільшена майже вдвічі.
♻️Перлина півдня України, гордість південного степу природний заповідник «Єланецький степ» знаходиться у Вознесенському і Миколаївському районах Миколаївської області та займає площу 3010,65 га,
♻️У межах заповідника знаходиться один із найбільших цілинних масивів «дикого степу» Правобережної України. Тут охороняються цілинні масиви різнотравно-типчоково-ковилових степів та унікальні рослинні комплекси, насичені рідкісними і ендемічними рослинами.
?У флорі заповідника налічується понад 850 видів рослин. 27 із них занесено до Червоної книги України , 7 – до Червоного списку МСОП , 12 – до Європейського червоного списку, 2 – до Додатку Бернської конвенції. 21 вид рослин охороняється на регіональному рівні. До Зеленої книги України занесені 7 виявлених у Заповіднику рослинних формацій.
? Не менш різноманітний і тваринний світ заповідника. У фауні виявлено понад 620 хребетних та безхребетних видів тварин. 58 із них занесено до Червоної книги України , 19 до Європейського червоного списку.
??ПЗ «Єланецький степ» – це скарб, подарований природою, це символ свободи й джерело натхнення, що залишає незабутні враження у кожного, хто побуває тут.

Останні новини

Мапа Google