? Прозоре чисте повітря, блакитні ріки, озера, джерела, величні ліси, квітучі га, родючі поля — все це величезне багатство може зникнути, якщо людство не схаменеться.
? Багатогранно використовуючи природні ресурси для потреб суспільства, нам треба діяти так, щоб не завдати шкоди, а навпаки, всебічно поліпшувати та примножувати можливості природи. Ми повинні жити не лише сьогоднішніми потребами, а й дбати про стан природи завтрашнього та майбутніх днів.
? Люди часто забувають або, швидше, не помічають того, наскільки щедра наша Земля: рослини? та дерева? дають нам змогу дихати чистим повітрям, поля годують нас хлібом ?та овочами?, водоймища — рибою?, на луках пасуться тварини?, що дають молоко?, м’ясо?, вовну?.
❗️ Але потрібно звертати увагу на те, що кожного року десятки, якщо не сотні видів рослин та тварин потрапляють до Червоної Книги України, тобто їм загрожує небезпека повного зникнення. ❓ А скільки їх вже щезло…

‼ Необхідно пам’ятати про те, що людина — лише один із видів живих істот на Землі, і якась маленька комашка має не менше право на життя, ніж людина, а може, й більше, тому що жодна тварина не завдає шкоди навколишньому середовищу так, як це робить людина. Кожен із нас повинен чітко усвідомити, що ми не можемо просто заплющити очі на проблеми екології, які загрожують нашому життю та життю майбутніх поколінь. Свій посильний внесок може зробити кожен: хоча б не засмічувати землю, по якій ходимо, посадити принаймні одне деревце, збудувати шпаківню навесні. Звичайно, це небагато, але, можливо, якщо кожна людина почне шанобливо ставитися до навколишнього середовища.
?‍? Саме на це звернула увагу дітей с.Калинівка та дітей внутрішньо переміщених осіб провідний фахівець з екологічної освіти природного заповідника «Єланецький степ» на екологічному уроці «Бережи природу для людського роду!» проведеного до Всесвітнього дня заповідання природи.

Останні новини

  • Сьогодні екоосвітяни природного заповідника «Єланецький степ»...
    Читати далі...

Мапа Google