☀️ День літнього сонцестояння — унікальна подія, яка здавна має в Україні свої особливості і традиції.
☀️ Сонцестояння — особливе явище, яким здавна люди насолоджувалися. За рік Земля переживає дві такі події — взимку і влітку. 2023 року найдовший день і найкоротша ніч року українцям слід очікувати в середу, 21 червня о 17:57 за київським часом. Саме в цей момент центр Сонця буде проходити через найпівнічнішу точку екліптики (точка літнього сонцестояння).
☀️ Цей день ще називають Сонцеворотом. Відсьогодні дні ставатимуть коротшими, а ночі довшими. Літнє сонцестояння започатковує астрономічне календарне літо.
? День літнього сонцестояння вважався серед наших предків особливо містичним і таким, який відрізняється від інших сильною енергетикою.
? Це особливий день, в який кожна людина може зміцнити свою енергетику, очиститися від негативу і залучити удачу. З давніх-давен люди вважали, що сьогодні енергія природи, зливаючись воєдино, утворює потужний енергетичний заряд, який може повністю оновити енергетику людину і подарувати їй прилив сил та позитиву. У цей день наші предки стрибали через багаття, співали пісні, купалися, танцювали і веселилися. ⭐️ Свято асоціюється з достатком, родючістю, щастям, радістю, а тому готувати їжу і спати в ці дні краще всього на природі.
? Обряди:
? Багато традицій та вірувань тягнеться ще з язичницьких часів. Наприклад, щоб задумане здійснилося, потрібно зплести вінок із польових квітів, а у процесі плетіння повторювати бажане, або читати молитву. Особливої популярності цей обряд набув у молодих дівчат, які хотіли якнайскоріше вийти заміж. ? Також у цей день з давніх-давен були популярні ворожіння на наречених і на долю. ? Тим, хто хоче багатства, потрібно взяти весь дріб’язок зі свого гаманця і заховати його під порогом будинку. ? Для людей, які бажають змін у житті, існує такий обряд: потрібно перевернути догори дригом у своєму будинку якнайбільше предметів побуту. Після цього виголошується намова: “Будинок догори дном, інше життя почнеться з новим днем!”
? Прикмети :
? Щоб мати добре здоров’я на весь рік, треба сходити до лазні. Саме у цей день вода і віник із трав мають цілющу силу. ? Для одужання треба до заходу сонця скупатися в річці чи озері. ? Щоб отримати оберіг від невдач, треба встати до східсонця і зустріти світанок із чистими помислами. ? Шлюби, які укладаються в цей день будуть щасливими і міцними. А народжені діти користуватимуться заступництвом Сонця та Природи. ? Роса в цей день володіє магічними властивостями. Умивання зібраною росою дасть красу та молодість і збереже її надовго. ? Для здійснення своїх бажань сплести вінок з польових трав. Вплітаючи квіти в вінок повторюйте свої бажання. ? Зібрані в цей день цілющі трави мають найбільшу силу. ? Щоб привернути прихильність Сонця, варто носити яскраві кольори (помаранчевий, червоний, жовтий). Навіть якщо в вашому гардеробі важко знайти одяг таких відтінків, завжди можна додати до образу золоті прикраси чи інші деталі.
? Заборони:
?‍?️ Це день позитивної енергетики, тому у цей день не можна лихословити, злитися, викидати їжу й шкодити природі. ?‍?️ Вважалося, що в найкоротшу ніч не можна спати, оскільки це може накликати біду. ?‍?️ Не можна тікати в цей день від сонця. Якщо день дуже спекотний, то слід ненадовго підставити обличчя під промені світила, щоб поглинути сонячну енергію. ?‍?️ Не рекомендується грати з вогнем та ігнорувати правила поведінки і безпеки, адже можна накликати гнів сонячної стихії.

Останні новини

Мапа Google