Чи задумувалися ми – як пташкам взимку живеться? За своїми повсякденними клопотами люди навіть не помічають труднощів, з якими стикаються в зимову пору пернаті друзі.
Зима – важка пора для птахів. Усе життя птахів узимку цілковито підпорядковане пошукам їжі, адже світловий день короткий, а втрати сил і енергії значні. Тому у птахів залишається од¬на надія — на людину.
Найпростіше, як ми можемо допомогти пташкам взимку, це насипати насіння у годівничку. Адже добре відомо: хто ситий, тому холод не страшний, тому вони із задоволенням відвідують годівниці з їжею, залишеною людьми.
Але потрібно знати, який корм найкраще їм давати, а що – категорично заборонено.
Що можна класти в годівничку:
насіння (соняшника, гарбуза);
несолене сало;
зерна (пшениці, ячменю; просо, овес);
фрукти і ягоди (шматочки сушених, або свіжих);
горішки (подріблені, сирі).
Чим не можна годувати птахів:
хлібом (особливо свіжим, житнім);
солоною, кислою, пряною та гострою їжею;
смаженою їжею;
запліснявілими продуктами;
пшоном.
Від людини птахи отримують лише частину необхідної їм їжі, а решту раціону доводиться добувати самостійно в природі.
Про все це дізнались діти с.Калинівка та діти внутрішньо переміщених осіб на екологічному уроці проведеному фахівцям природного заповідника «Єланецький степ» до Дня зимуючих птахів.
Із задоволенням вони прийняли участь в вікторині «Впізнай мене за словесним описом», порозгадували загадки та підгодували пташок в парку.
Допомагайте маленьким пернатим друзям взимку! Запрошуйте цих милих і кумедних пташок до себе в гості, щоб помилуватися і досита нагодувати в важкий для них час.