?В переддень Нового року екологічна спільнота відзначала Міжнародний день збереження біологічного різноманіття.
????Біорізноманіття – це різноманітність усіх видів живих організмів включаючи тварин, рослин, водних жителів, птахів, водоростей, грибів і т.д., які взаємодіючи між собою утворюють різноманітність екосистем. Воно є основою життя на планеті, його збереження є необхідним для існування людини.
?Інтенсивне використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та знаходяться під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонд. В більшості виною тому є активна діяльність людини.
‼️За останні 400 років планета втратила біля 100 видів лише хребетних тварин. На даний час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин знаходяться на межі зникнення.
?Збереження навколишнього середовища, гуманне ставлення до тварин, раціональне використання природних багатств – це в першу чергу ознаки цивілізованого суспільства, це є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.
?Нажаль сьогодні південна та східна частини України, де розташовані унікальні природні комплекси, є ареною активних бойових дій.
Росіяни знищують унікальні водно-болотні угіддя, мінують місця охорони рідкісних видів тварин та рослин, випалюють наші ліс.
Україна – дім для 74,000 видів тварин, рослин та грибів. І це не просто багато. Це – третина біорізноманіття Європи, хоча Україна займає лише 6% її території. У нашій державі немає жодного безпечного куточка, тож усі вони під загрозою – як і екосистеми, де вони мешкають.
?‍?Про все це сьогодні дізнались діти с.Калинівка та діти внутрішньо переміщених о сіб на екологічному уроці проведеному провідним фахівцем з еколого — освітньої роботи природного заповідника «Єланецький степ».
❓Також вони із задоволенням прийняли участь у вікторині «Хто я».
?‍♂️Для себе діти зробили висновок : «Гармонія з природою – це гармонія з собою. Бережімо природу, частинкою якої ми є!»

Останні новини

Мапа Google