Міжнародний день біорізноманіття

У 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття Генеральна Асамблея ООН на 55-й сесії проголосила  22 травня Міжнародним днем біорізноманіття. Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблем безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни.

Наше життя тісно переплітається з біорізноманіттям планети.  Біорізноманіття – основа життя на Землі та добробуту людини. Багато секторів економіки залежать від біорізноманіття та екосистемних функцій і послуг. Дотепер біорізноманіття представляє базу для розвитку більшості галузей промисловості. Виробництво продуктів харчування здебільшого залежить від біорізноманіття та послуг, які надають нам екосистеми. Біорізноманіття та екосистеми забезпечують нас найнеобхіднішим для здоров’я — чистим повітрям, чистою водою і продовольством. Біорізноманіття є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Кожно року  на території  заповідника реалізуються активні заходи, приурочені до Міжнародного Дня біорізноманіття. Тож і на цей раз творчими силами працівників наукового відділу організовано акції по благоустрою туристичних маршрутів, підготовлено низку тематичних лекцій та уроків зі школярами.  Підготовлено  буклети і листіви та розповсюдження їх поміж мешканців Єланеччини  та її гостей.

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття сприяє підвищенню поінформованості про роль навколишнього світу для благополуччя людини та необхідності дій щодо його збереження.