День екологічного боргу

♻️День екологічного боргу.
✅У 2022 році День екологічного боргу припадає на 28 липня.
😱28 липня людство вичерпало річний запас ресурсів Землі, заявляють експерти проекту Global Footprint Network.
🌎За їхніми підрахунками, саме сьогодні населення Землі використало відновлювані ресурси, які планета виробляє протягом 12 місяців. Таким чином, щоб забезпечити поточні обсяги споживання, людству потрібна планета в 1,7 разів більша від Землі.
✅Ідею відзначати День екологічного боргу (Earth Overshoot Day) вперше озвучила Всесвітня мережа екологічного сліду (Global Footprint Network), щоб привернути увагу до проблеми ненормованого витрачання природних багатств планети.
❗️Чим раніше настає день екоборгу, тим більше ми заборгували планеті і майбутнім поколінням, і навпаки, чим ближче до кінця року зміщується дата, тим борг менше.
✅Перевищення стає можливим, тому що ми виснажуємо наш природній капітал – що ставить під загрозу майбутню ресурсну безпеку людства. Ціна цього глобального екологічного марнотратства стає все більш очевидною — вона проявляється в знелісненні, ерозії ґрунтів, втраті біорозмаїття, накопичення вуглекислого газу в атмосфері. Останнє веде до змін клімату та більш частих екстремальних погодних умов.
💥Варто відмітити і негативний вплив воєнних дій на території України. російські війська продовжують чинити екологічний терор у центрі європейського континенту. Ще довго після завершення бойових дій відчуватиме його наслідки не тільки Україна, а і весь світ.
☝️Не бути боржником — свідомий вибір кожного, адже людина сама обирає і змінює свій спосіб життя, щоб зменшити екологічний слід. І розуміє, що надмірне виснажування природних запасів створює загрозу для планети і для майбутніх поколінь.
👉Тому можна почати з найпростішого і найдоступнішого:
🟢 сортування сміття;
🟢 використання велосипеда;
🟢 відмови від пластикових пакетів.

♻️❗️Спробуйте, це просто!

Останні новини

Мапа Google