26 річниця створення природного заповідника «Єланецький степ»

У липні 2022 року відзначаємо 26 річницю створення природного заповідника «Єланецький степ»- перлини півдня України, гордості південного степу.
Його було створено згідно з Указом Президента України за № 575/96 від 17 липня 1996 р.
🌿Природний заповідник «Єланецький степ» це природоохоронна територія, яка знаходиться у Вознесенському і Миколаївському районах Миколаївської області та займає площу 3010,65 га.
🌿У межах заповідника знаходиться один із найбільших цілинних масивів «дикого степу» Правобережної України. Тут охороняються цілинні масиви різнотравно-типчоково-ковилових степів та унікальні рослинні комплекси, насичені рідкісними і ендемічними рослинами.
🌾🎋У флорі заповідника налічується понад 850 видів рослин. 27 із них занесено до Червоної книги України( ковили: волосиста, Лессінга, найкрасивіша, українська, шорстка та вузьколиста, астрагал шерстистоквітковий, пізньоцвіт різнобарвний, шафран сітчастий, сон чорніючий, дрік скіфський та ін.) , 7 – до Червоного списку МСОП(гвоздика ланцетна, карагана скіфська, перлівка золотолускова, катран татарський і ін.), 12 – до Європейського червоного списку, 2 – до Додатку Бернської конвенції. 21 вид рослин охороняється на регіональному рівні. До Зеленої книги України занесені 7 виявлених в Заповіднику рослинних формацій.

 
🦉🐜Не менш різноманітний і тваринний світ заповідника. У фауні виявлено понад 620 хребетних та безхребетних видів тварин. 58 із них занесено до Червоної книги України: канюк степовий, сова болотяна, полози каспійський та сарматський, дибка степова, сколія-гігант, тхір степовий та ін. 19 представників фауни занесено до Європейського червоного списку.
Серед ссавців переважають дрібні гризуни. Із хижаків найчастіше зустрічається лисиця, трапляються ласка, тхір степовий та вовк. Із диких копитних у заповіднику живе козуля та дикий кабан.

 
🔰ПЗ «Єланецький степ» – це скарб, подарований природою, це символ свободи й джерело натхнення, що залишає незабутні враження у кожного, хто побуває тут.
❗️Саме у цей складний час перед нами всіма постало важливе завдання усвідомити відповідальність кожної людини за збереження цієї дорогоцінної спадщини — зберегти наш Степ для майбутніх поколінь!
🌿»Єланецький степ» красивий та мальовничий у всі пори року.

Останні новини

Мапа Google