21 березня – Всесвітній день лісів!

🌳🌲21 березня – Всесвітній день лісів.
🌳Ліси називають «легенями планети»: вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ліс – середовище існування приблизно 3/4 усіх видів рослин, тварин і грибів, що є на нашій планеті. Ліс є частиною культурно-історичного середовища, під впливом якого формуються культура і звичаї цілих народів, ліс – джерело роботи та матеріального благополуччя значної частини населення. Ліс забезпечує деревиною і продуктами її переробки, харчовими і лікарськими ресурсами та іншими матеріальними цінностями.
🌳Цю традицію було започатковано в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, на яких було обговорено важливість вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісів, яка одразу ж була підтримана Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
🌳Всесвітній день лісів пов’язаний з діяльністю щодо посадки лісів та висвітлення важливості збільшення кількості зелених насаджень. Цей день відзначається урядами та міжнародними організаціями для визначення плану збереження лісів
🍃Цікаво знати:
🌿Лише 82% усіх вирубаних у світі лісів відновлюються при¬родним шляхом або за участі людини. Кожного року планета безповоротно втрачає 95 млн дерев.
🌿Щоб урятувати від вирубування одне дерево, необхідно зібрати для вторинної переробки близько 80 кг паперу.
🌿Кожної секунди Земля втрачає 1,5 га недоторканого лісу – своїх природних легенів, місця існування величезної кількості живих організмів.
🌿Впродовж життєвого циклу людина використовує близько 100 м3 деревини – це невеликий гай.
🌿Для виготовлення одного листа паперу формату А4 потрібно від 13 до 21 г якісної де¬ревини, а для однієї книги – близько 5 кг деревної сировини.
🌿За годину гектар лісу поглинає стільки вуглекислого газу, скільки за годину видихають 200 людей.
🌿Найвище дерево планети – секвойя вічнозелена на імʼя «Гіперіон» має висоту 115,61 м і росте у національному парку Редвуд на півночі Каліфорнії.
🌿Найбільшим живим організмом на Землі є секвойядендрон гігантський «Генерал Шерман» (General Sherman) у Національному парку «Секвойя», в горах Сьєрра-Невада (Sierra Nevada, California) у США.

Останні новини

Мапа Google