🌲 19 грудня відзначається День вічнозелених рослин.
✅ Свято започатковане задля збереження рослин, що з приходом зими не скидають листя та можуть бути зеленими впродовж року і милувати око всіма відтінками зеленого, який впливає на людину заспокіливо.
🌲🌵 До вічнозелених рослин належать не тільки хвойні, а й кактуси, чагарники (лавровишня, самшит), квітучі рододендрони та вереси, юкки і магонії, а ще багато-багато тропічних рослин, що живуть на наших з вами підвіконнях та здавна використовуються для озеленення парків, скверів, вулиць та присадибних ділянок.
🌲 Хвойні відіграють велику роль в утворенні ландшафтів Землі. Майже 95% лісів земної кулі складаються або лише з хвойних або є мішаними. У північній півкулі на величезних просторах ростуть хвойні ліси, утворені з різних видів сосни, ялиці, ялини, модрини, ялівцю тощо.
✅ Практичне значення сучасних хвойних дуже велике. Вони дають цінну деревину, що має широке і практичне застосування. Деревина хвойних – цінна сировинна для хімічної промисловості. З неї добувають скипидар, метиловий і етиловий спирт, оцтову кислоту, дубильні речовини, камфору, ацетон і багато інших продуктів, що йдуть на виготовлення різних предметів господарського культурного і побутового призначення.
🎄 Також, такі хвойні, як ялина і сосна є атрибутом Нового року.
‼ Щороку, екологи закликають викорисовувати штучні дерева, але потит на них все ще великий, тому вічнозелені дерева потребують охорони
💚💚 Ми всі сьогодні несемо відповідальність за природу перед нащадками. Тому потрібно зберігати, охороняти, збільшувати лісові багатства. А щедра природа віддячить нам сторицею.
 

Останні новини

  • Увага! Оголошений природним заповідником «Єланецький степ»...
    Читати далі...

Мапа Google